Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | KEMET |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Standard Package | 100 |
| Product Status | Active |
| Driver Circuitry | Transducer, Externally Driven |
| Input Type | Peak-Peak Signal |
| Voltage - Rated | 20 V |
| Voltage Range | 25V (Max) |
| Frequency | 6kHz |
| Technology | Piezo |
| Operating Mode | - |
| Duration | - |
| Sound Pressure Level (SPL) | 107dB |
| Current - Supply | - |
| Port Location | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Approval Agency | - |
| Ratings | - |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | - |
| Termination | Solder Pads |
| Size / Dimension | 0.929" L x 0.157" W (23.60mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.90mm) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8531.80.9041 |