Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Standard Package | 1000 |
| Product Status | Obsolete |
| Function | Omnipolar Switch |
| Technology | Hall Effect |
| Polarization | North Pole, South Pole |
| Sensing Range | ±5.5mT Trip, ±0.5mT Release |
| Test Condition | 25°C |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 5.5V |
| Current - Supply (Max) | 1.5μA |
| Current - Output (Max) | 2mA |
| Output Type | Open Drain |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | TO-92S |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Short Body |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |