Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | KEMET |
|---|---|
| Series | VS |
| Package | Bulk |
| Standard Package | 10 |
| Product Status | Active |
| Sensor Type | Vibration, Acceleration |
| Sensing Range | 10Hz ~ 15kHz |
| Sensitivity | - |
| Output Type | Voltage |
| Power - Rated | 3.0 V ~ 5.5 V / 350µA |
| Operating Temperature | -25°C ~ 75°C |
| Features | Built-In Amplifier |
| Package / Case | Module |
| Mounting Type | User Defined |
| Termination | Cable with Connector |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 9031.80.8085 |