Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | OSRAM Opto (ams OSRAM) |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Standard Package | 1000 |
| Product Status | Obsolete |
| Wavelength | 880nm |
| Color - Enhanced | - |
| Spectral Range | 730nm ~ 1100nm |
| Diode Type | PIN |
| Responsivity @ nm | - |
| Response Time | 20ns |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 16 V |
| Current - Dark (Typ) | 2nA |
| Active Area | 7mm² |
| Viewing Angle | 120° |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 2-DIP (0.213", 5.40mm) |
| Base Product Number | BPW34 |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8541.49.1050 |