Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
|---|---|
| Series | SaRonix™ S1803 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Standard Package | 1000 |
| Product Status | Active |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 8.192 MHz |
| Function | Standby (Power Down) |
| Output | LVCMOS | HCMOS | TTL |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max) | 15mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD | No Lead |
| Size / Dimension | 0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.045" (1.15mm) |
| Current - Supply (Disable) (Max) | 10µA |
| Base Product Number | S1803 |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |