Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) | Cut Tape (CT) |
| Standard Package | 500 |
| Product Status | Obsolete |
| Technology | LDMOS |
| Frequency | 2.5GHz ~ 2.7GHz |
| Gain | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Noise Figure | - |
| Power - Output | 20W |
| Voltage - Rated | 28 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-QFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 20-PQFN (8x8) |
| Base Product Number | BLM9 |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8541.29.0075 |